خانه » اخبار و اطلاعیه ها » رهبر انقلاب: وسایل مدرسه، دفتر و قلم از خارج بیاید، مایه‌ی‌ شرمندگی است!
مایه شرمندگی
مایه شرمندگی

رهبر انقلاب: وسایل مدرسه، دفتر و قلم از خارج بیاید، مایه‌ی‌ شرمندگی است!

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نامگذاری کرده و در اولین روز سال نو، در اجتماع عظیم و پرشور زائران و مجاوران حرم رضوی (علیه‌السلام) در رابطه با تولید، واردات و مصرف تولیدات داخلی بیاناتی ایراد فرمودند که بخش هایی از آن مختصرا در ذیل آمده است:

اقتصاد مقاومتی تولید - اشتغال

من قبلاً هم این را گفته‌ام، تذکّر داده‌ام، الان هم مجدّداً عرض میکنم. واردات کالاهایی که در داخل به‌قدر کافی تولید می شود، بایستی به‌صورت یک حرام شرعی و قانونی شناخته بشود.

آنچه در داخل تولید می شود، از خارج وارد نشود.

اینکه ما نگاه کنیم ببینیم کالاهای مصرفی ما، از خوراک گرفته تا پوشاک، تا وسایل منزل، تا کیف و کفش بعضی از بانوان، تا وسایل مدرسه و دفتر و قلم و امثال اینها از خارج بیاید، این مایه‌ی‌ شرمندگی است! انسان احساس شرم می کند.

هم در مقابل تولیدکننده‌ی داخلی احساس شرم می کند، هم در مقابل آن کسی که این جنس را از بیرون برای ما می فرستد.

با این امکاناتی که در کشور هست، نگذاریم این راه به این شکل ادامه پیدا بکند، واقعاً جلوی واردات به‌معنای واقعی کلمه گرفته بشود.

بعضی از اجناس اساسی هست که در داخل قابلیّت تولید دارد امّا درعین‌حال وارد می شود، درحالی‌که می شود در اینجا تولیدش کرد؛ ولو امروز نداریم و امروز تولید نمی شود امّا قابل تولید کردن است.

یکی از مسائل بسیار مهم در مسئله‌ی تولید داخلی، احساس مسئولیّت آحاد مردم است. حالا بنده طرف مردمم، من خواسته‌های مردم و مطالبات مردم را عرض می کنم امّا این را هم مردم عزیز ما بدانند که کار، فقط به عهده‌ی مسئولین نیست، ]بلکه] کار به عهده‌ی خود مردم هم هست. اینکه ما روی تولید داخلی تکیه می کنیم، خب حتماً مصرف داخلی هم مورد توقّع است. چرا مردم به مصرف تولیدات داخلی کم‌توجّهی می کنند؟

البتّه خوشبختانه در این اواخر یک کارهایی دارد انجام می گیرد؛ بعضی از فروشگاه‌ها فقط تولید داخلی را عرضه می کنند.

مصرف‌کننده‌ی ایرانی برای آن چیزهایی که در داخل تولید می شود، ارجحیّت قائل باشد و دنبال اسم خارجی و مارک خارجی و نام خارجی ندوند؛ یکی از توقّعات این است.

انتهای پیام/

درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme
x

شاید بپسندید

نوشت افزار ایرانی اسلامی

مجمع عمومی فعالان حوزه نوشت افزار اسلامی ایرانی

مجمع عمومی نوشت افزار اسلامی ایرانی با حضور بیش از ۳۰ فعال این عرصه از شهرهای تهران، خراسان، قم، یزد، همدان، فارس و البرز روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷ برگزار و اعضا برنامه‌های سال ۱۳۹۷ را مورد بررسی قرار دادند.