خانه » اخبار و اطلاعیه ها » اقبال نوشت‌افزار اسلامی ایرانی به سمت استفاده از کاغذ تولید داخل
نوشت‌ افزار
نوشت‌ افزار

اقبال نوشت‌افزار اسلامی ایرانی به سمت استفاده از کاغذ تولید داخل

تولید نوشت‌افزار ایرانی اسلامی چند سالی است که کار خود را با هدف تولید نیاز داخلی از طریق تولیدکنندگان داخلی و ترویج نمادهای اسلامی و ایرانی در بین دانش‌آموزان از طریق نوشت‌افزارهای تولید شده، آغاز کرد. حرکتی که چند سالی است کار خود را شروع کرده اما در این میان با مشکلات متعددی مواجه است؛ از عدم هماهنگی مسئولان و نهادهای مختلف با یکدیگر گرفته تا بازار داغ نوشت‌افزارهای دیگر کشورها مانند چین.

مجمع نوشت‌افزار اسلامی ایرانی طی سال‌های گذشته تلاش داشته تا با ارتقای کیفیت تولیدات خود و با استفاده از نمادهای جدید ایرانی اسلامی، راه را برای رقابت هموارتر و توجه خانواده‌ها را به این سمت بیشتر جلب کند. این مجمع در برنامه سال جدید خود، استفاده از کاغذ تولید داخل را در دستور کار خود قرار داده است.

سعید حسینی، مدیر مجمع نوشت‌ افزار اسلامی ایرانی، از برنامه‌ریزی این مجمع برای استفاده از کاغذ ایرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر به بررسی این برنامه می‌پردازیم. نمونه‌های اولیه را دریافت کردیم و مشغول بررسی کیفیت این دسته از کاغذهای تولید داخل هستیم.

وی کیفیت کاغذ در بخش تولید نوشت‌افزار را مهم ارزیابی کرد و افزود: نوع رنگ و کیفیت کاغذ در تولید دفاتر دانش‌آموزان مهم است. اگر کیفیت کاغذ تولید داخل به آن درجه برسد که بتوان در دفاتر مشق از آن استفاده کرد، این کار را خواهیم کرد.

حسینی با بیان اینکه استفاده از تولید داخلی در راستای نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب است، یادآور شد: با توجه به تفاوت‌های سنی در مخاطبان نوشت‌افزار، شاید نتوان در همه تولیدات از این دسته از کاغذها استفاده کرد، اما اگر کیفیت لازم را دارا باشد، بخش عمده‌ای از تولیدات با این کاغذ تأمین خواهد شد.

منبع: حلقه وصل

انتهای پیام/

درباره مدیر سایت

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

bigtheme
x

شاید بپسندید

جشن حافظان حجاب و آیین چادرگزاری (گزارش تصویری)

آیین چادرگزاری و جشن حافظان حجاب با اجرای برنامه های متنوع و شاد با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولین استان و مربیان حجاب به همت موسسه حجاب ریحانه النبی(س) در شهرهای ارومیه، مشهد، ساری و قم برگزار گردید.